خرید قطعات پنوماتیک|خرید قطعات هیدرولیک

خرید قطعات پنوماتیک | خرید قطعات هیدرولیک
دسترسی سریع محصولات

شیر برقی پنوماتیک (Selonoid valve)

شیر برقی پنوماتیک یکی از انواع شیر هایی است که برای کنترل جریان در سیستم های پنوماتیک ( سیستم هایی که با هوای فشرده کار میکنند) استفاده میشود.این شیر ها نیرو مورد نیاز خود را توسط بوبین ها که با برق کار میکنند، تامین کرده و جریان سیال درون سیستم را کنترل میکنند.
شیر برقی پنوماتیک دارای دنیایی از مدل ها و اندازه های مختلف هستش که توسط شرکت های مختلفی در سراسر جهان تولید میشوند .برخی از برند های برتر شیر برقی پنوماتیک، شرکت های فستو ، SMC ، مایندمن ، شاکو  همچنین شرکت های چینی بایکفیت مانند ایرکنترل ، LMC و ایرفورس میباشند.

خرید شیر برقی پنوماتیک

شیر برقی چیست؟

شیر برقی پنوماتیک، یک دستگاه کنترل جریان سیالات است که با استفاده از برق کار می‌کند. این شیر با استفاده از سیستم هوا فشرده کار می‌کند تا جریان سیالات را در لوله‌ها کنترل کند و با نوجه به نوع و عملکرد خود دسته بندی میشوند.

شیرهای برقی پنوماتیک، برای کنترل دقیق جریان سیالات در سیستم‌های صنعتی طراحی شده‌اند. این شیرها می‌توانند با استفاده از یک سیگنال الکتریکی که از یک منبع کنترل به آنها می‌رسد، جریان سیالات را در لوله‌ها باز یا بسته کنند.

شیر برقی پنوماتیک با استفاده از یک موتور الکتریکی که به یک سیستم کومپرسور هوا متصل است، کار می‌کند. فشار هوای متصل به شیر + برق بوبین باعث می‌شود که شیر بتواند باز یا بسته شود.

کاربرد ها

شیرهای برقی پنوماتیک در بسیاری از صنایع مختلف به کار می‌روند و نقشی مهم در کنترل دقیق جریان سیالات ایفا می‌کنند.

1. صنعت نفت و گاز: در صنعت نفت و گاز، شیرهای برقی کتابی پنوماتیک برای کنترل جریان نفت و گاز در لوله‌ها و مخازن استفاده می‌شوند.

2. تصفیه آب و فاضلاب: این شیرها به خصوص در فرایندهای تصفیه آب کاربرد دارند و می‌توانند به کنترل جریان آب در لوله‌ها و تانک‌ها کمک کنند.

3. صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی، شیرهای برقی کتابی پنوماتیک می‌توانند جریان مواد شیمیایی خطرناک و قابل اشتعال را کنترل کنند.

4. صنعت غذا و نوشیدنی: شیرهای برقی کتابی پنوماتیک برای کنترل جریان مایعات و سایر مواد در صنعت غذا و نوشیدنی استفاده می‌شوند.

5. سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی: این شیرها همچنین در سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایشی و سرمایشی به کار می‌روند.

شیر برقی پنوماتیک به دلیل کارآیی بالا، دقت، انعطاف‌پذیری و قابلیت کنترل دقیق، یکی از محبوب‌ترین انواع شیرهای کنترل جریان در صنایع مختلف است.

انواع شیر برقی پنوماتیک

شیر برقی پنوماتیک با توجه به تعداد پورت ها و تعداد حالت ها  دسته بندی می شوند (عدد سمت راست تعداد حالت شیر و عدد سمت چپ تعداد پورت های شیر برقی میباشد.

در ادامه رایج ترین مدل ها را برای شما شرح می دهیم

قیمت شیر برقی پنوماتیک

شیر برقی 2/2

این مدل از شیر برقی که اغلب از جنس فلز برنج بوده و دارای دو پورت ، یکی برای ورود و دیگری برای خروج باد هستند. دارای دو مدل پیشفرض باز(normal open) و مدل پیشفرض بسته ( normal close) میباشند.
شیر برقی پنوماتیک 2/2 با توجه به سایز آن در بازه قیمت 310.000 تا 2.900.000 تومان در مدل های چینی و در مدل های اروپایی و ژاپنی از قیمت 1.000.000 تومان شروع میشود.

شیر برقی 3/2

این مدل از شیر برقی دارای سه پورت هستند که دو پورت آن برای ورود و خروج هوا و پورت سوم برای تخلیه فشار هوا اضافی استفاده میشود.
این شیر برقی ها در مدل های کتابی بسیار رایج هستند که توسط شرکت های نام برده تولید و عرضه میشوند.

شیر برقی پنوماتیک 3/2 با توجه به سایز آن در بازه قیمت 280.000 تا  740.000 تومان در مدل های چینی و در مدل های اروپایی و ژاپنی از قیمت 1.000.000 تومان شروع میشود.

شیر برقی 5/2

یکی از رایج ترین شیر برقی ها مدل 5/2 هستش که  همانطور که از نامش پیداست یک شیر دو حالته با 5 پورت میباشد که از این 5 پورت ، دو پورت آن برای ورود و خروج ، یک پورت برای تخلیه فشار هوا و دو پورت برای اتصال فطعات مختلف مانند جک چهار میل یا دیگر عملگر ها استفاده میشوند.

شیر برقی 5/3

این مدل از شیر برقی پنوماتیک دارای 3 حالت و 5 پورت بوده و تنها مدلی هست که یه خاطر سه حالته بودن شیر برقی ، نیاز به دو بوبین (ولتاژ مورد نیاز شما) دارد.
شیر برقی 5/3 مانند مدل 5/2 دارای دو پورت برای ورود و خروج ، دو پورت برای اتصال عملگر و یک پورت برای خروج هوای اضافه بر رو شیر قرار گرفته است.
شیر برقی پنوماتیک 5/3 با توجه به سایز آن در بازه قیمت 280.000 تا 1.300.000 تومان در مدل های چینی و در مدل های اروپایی و ژاپنی از قیمت 1.000.000 تومان شروع میشود.

شیر برقی ISO

مدل دیگر از دسته بندی شیر برقی پنوماتیک مدل استاندارد ISO هستند که دیگر نیاز به اورینگ برای آب بند کردن سیستم نداشته و درکل ساخت آن ها با دیگر شیر برقی ها متفاوت هستند.
این شیر برقی ها در مدل های ایزو1 ، ایزو2 و ایزو3 تولید شده و نیاز به پایه برای نصب در سیستم پنوماتیک شما دارند.
شیر برقی ISO در فروشگاه پنوپخش تنها در برند های اروپایی موجود بوده و قیمت آن ها با توجه به سایز در بازه قیمت 5.000.000 تا 34.000.000 میلیون تومان در مدل های اروپایی و ژاپنی موجود میباشد.
فروشگاه پنوپخش انواع شیر برقی پنوماتیک در مدل های نام برده را در تنوعی از برند های اروپایی ، چینی ، ژاپنی و تایوانی موجود کرده تا یک منبع کامل برای تامین قطعات پنوماتیک برای شما عزیزان باشد؛با انتخاب نوع مناسب شیر برقی پنوماتیک می‌توانید سیستم کنترل جریان سیالات خود را بهینه‌سازی کنید.

کاتالوگ شیر برقی ها

قیمت شیر برقی پنوماتیک

قیمت شیر برقی پنوماتیک

قیمت شیر برقی پنوماتیک با توجه به ویژگی هایی که دارد مشخض میشود ، در ادامه به برخی از ویژگی هایی که مشخص کننده قیمت شیر برقی پنوماتیک میشود اشاره کردیم. شیرهای برقی پنوماتیک، با توجه به ویژگی‌های مختلفی که دارند، از برندهای مختلفی مانند Air Control، SMC، Festo و Mindman تولید و عرضه می‌شوند. پس یکی از اصلی ترین المان ها در قیمت شیر برقی پنوماتیک ، برند سازنده آن است. این شیرها به اندازه‌های مختلفی، مانند 1/8 اینچ الی 2 اینچ ، تولید شده و از آلومینیوم برای ساخت بدنه خود استفاده می‌کنند که باعث مقاومت و سبکی بیشتری در کاربرد می‌شود. پس جنس بدنه شیر برقی و سایز آن عامل دوم و سوم در قیمت گذاری شیر برقی پنوماتیک است. یکی از ویژگی‌های مهم این شیرها، تعداد پورت/حالت آنهاست که به صورت معمول 5/2 می‌باشد، این به معنای داشتن پنج پورت و دو حالت کاری است. همچنین، برخی از مدل‌ها دارای یک بوبین هستند که برای کنترل جریان هوا استفاده می‌شود. این شیرها به‌صورت داخلی و خارجی تولید می‌شوند، به‌طوری‌که شیرهای تولیدی در کشورهای مختلفی مانند آلمان، چین و ژاپن تولید و بازاریابی می‌شوند. همچنین، حالت پیش‌فرض این شیرها می‌تواند normally close یا normally open باشد، به‌طوری‌که در حالت استراحت، شیر بسته یا باز باشد. نیاز به برق نیز یکی از ویژگی‌های اساسی این شیرهاست که با توجه به نیازهای مختلف، از ولتاژهای مختلفی مانند 110 ولت، 220 ولت و 24 ولت تامین می‌شود. این ولتاژها برای اجرای شیر و کنترل جریان هوا از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. در نهایت تعداد بوبین ، تعداد حالت ها و ورودی خروجی و کشور سازنده سه عامل دیگر در تشخیص قیمت شیر برقی پنوماتیک شما هستند. در ادامه برخی از شیر برقی های پنوماتیک از برند های مختلف را برای فروش قرار دادیم.

شیر برقی 2-5

شروع از 300 هزار تومان

شیر برقی 2-2

شروع از 280 هزار تومان

شیر برقی 2-3

شروع از 280 هزار تومان

شیر برقی 3-5

شروع از 280 هزار تومان

برای دریافت استعلام قیمت یا موجودی و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید!